Twarz

999zł 90min
Rezerwuj

 

JAK DZIAŁA ZABIEG ?

Sam zabieg z wykorzystaniem Technologii Selektywnego Pasma (Selective Waveband Technology, SWT®) może znacznie poprawić wygląd tkanki bliznowatej, szczególnie w przypadku blizn chirurgicznych lub będących efektem urazu. Dzieje się tak dzięki reakcji  w naczyniach krwionośnych wokół blizny, która prowadzi do wymiany kolagenu.      Zabieg laserowy Ellipse Frax 1550 nm polega na tworzeniu pod stałą kontrolą bardzo małych wysp uszkodzeń termicznych otoczonych zdrową, normalną skórą. W momencie naprawy przez organizm takich kontrolowanych uszkodzeń kolagen na całym obszarze poddawanym.

JAKIE PROBLEMY MOŻNA PODDAWAĆ ZABIEGOM ?

Zabiegi z użyciem Ellipse Frax 1550 można przeprowadzać na większości rodzajów blizn oraz na rozstępach. Najlepsze efekty można uzyskać          w przypadku blizn lub rozstępów, które są w miarę świeże,                         a nie tych bardzo starych i bladych. Blizny keloidowe (kiedy nowa tkanka bliznowata wykracza poza obszar samego urazu) zazwyczaj wymagają leczenia wstępnego z użyciem zastrzyków ze steroidami. Lekarz udzieli w tej kwestii wszystkich niezbędnych porad. Specjaliści Ellipse opracowali fabryczne ustawienia dla różnych typów skóry,                     które pozwalają na wykorzystanie odpowiedniej ilości energii dla konkretnej karnacji.

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG ELLIPSE ?

Zabieg Frax 1550 zazwyczaj obejmuje także użycie miejscowego kremu znieczulającego, który stosuje się 30-40 minut                     przed rozpoczęciem zabiegu. W większości przypadków sama procedura zabiegowa trwa od 15 do 45 minut w zależności                   od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi.

CZY KONIECZNE SĄ SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZED I PO ZABIEGU ?

Należy unikać wizyt w solarium oraz stosowania środków samoopalających przed zabiegiem oraz w trakcie okresu leczenia. Istnieje możliwość przeprowadzenia zabiegu na skórze opalonej, jednak ekspozycja na słońce przed leczeniem musi być ograniczona              do minimum. W przeciwnym razie zabieg będzie mniej skuteczny, a także mniej komfortowy dla pacjenta. Maksymalne rezultaty można uzyskać po zastosowaniu przed i po zabiegu normalnego kremu nawilżającego. Jeśli masz tendencję do występowania trądziku lub opryszczki, porozmawiaj na ten temat ze swoim lekarzem. Po zabiegu należy unikać kontaktu z promieniowaniem słonecznym przez 30 dni lub stosować ochronę przeciwsłoneczną (co najmniej SPF 30), jeśli ekspozycja na słońce jest nieunikniona.

ILE ZABIEGÓW ELLIPSE NALEŻY PRZEPROWADZIĆ ?

Zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie serii czterech zabiegów. Jednak, jeśli masz ciemniejszą skórę, lekarz może podjąć         decyzję o zaoferowaniu dłuższej serii bardziej delikatnych zabiegów.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY ?

Zabieg może wywoływać nieznaczny dyskomfort, dlatego zaleca się użycie kremu znieczulającego. Po tym, jak krem przestanie działać, przez kilka godzin możesz mieć wrażenie, jakby twoja skóra była delikatnie poparzona przez słońce.

CZY ZABIEGI ELLIPSE SA NAPRAWDĘ BEZPIECZNE I SKUTECZNE ?

Przed wprowadzeniem tych form leczenia na rynek badania kliniczne potwierdzające bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów          Ellipse zostały przeprowadzone przez czołowych lekarzy.