Baki

149zł 20min
Rezerwuj

JAK DZIAŁA ZABIEG ELLIPSE ?

Przed zabiegiem na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (przypominającego żel stosowany podczas badań USG, ale gęstszy            i stabilniejszy termicznie), aby optycznie wyrównać powierzchnię, zapewniając przez to dotarcie do skóry maksymalnej ilości światła. Potencjalnie niebezpieczne długości fal oraz długości nie efektywne     dla naszego zabiegu są eliminowane za pomocą opatentowanego systemu Dual Mode Filtering. Pozostałe światło jest absorbowane     przez pigment (melaninę) we włosach. Melanina zamienia światło w ciepło, które przenoszone jest w dół włosa i podgrzewa    macierz włosową, przeciwdziałając wzrostowi włosa w przyszłości.
Tylko włosy, które są w fazie wzrostu mogą być poddawane zabiegowi, dlatego konieczne jest powtórzenie czynności co pewien    czas, aby możliwe było przeprowadzenie zabiegu na wszystkich mieszkach włosowych. Na długość i czas cykli wzrostu wpływ        ma wiele czynników takich jak: obszar ciała, poziomy hormonów i wiek. Badania kliniczne pokazują, że zazwyczaj wystarczy              od 3 do 6 zabiegów z przerwami pomiędzy poszczególnymi sesjami wynoszącymi  od 1 do 3 miesięcy, w zależności od obszaru ciała    (czyli od cyklu wzrostu włosa na danym obszarze)

CZY KONIECZNE SĄ SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZED I PO ZABIEGU ?

Przez cztery tygodnie przed zabiegiem nie wolno usuwać włosków pęsetą, depilować ich woskiem lub stosować kremów depilujących. Dzięki temu największa możliwa liczba mieszków włosowych będzie zawierać włosy, które zostaną zniszczone              za pomocą światła. Należy także unikać opalania się (na słońcu, w solarium lub stosowania środków samoopalających)                       przed oraz po okresie zabiegowym. W przeciwnym razie to opalona skóra, a nie włos, absorbuje światło.                                         Zaleca się także stosowanie filtra przeciwsłonecznego (SPF co najmniej 30) przez okres czterech tygodni po zabiegu.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY ?

Tolerancja na ból jest cechą indywidualną każdego człowieka, jednak żadne środki znieczulające nie są wymagane podczas zabiegu,    a większość osób opisuje zabieg jako praktycznie bezbolesny, przypominający pstryknięcie z „gumki recepturki”.

CZY ZABIEGI ELLIPSE SĄ NAPRAWDĘ BEZPIECZNE I SKUTECZNE ?

Badania kliniczne dokumentujące bezpieczeństwo i skuteczność sprzętu Ellipse zostały przeprowadzone przez czołowych lekarzy przed wprowadzeniem produktu na rynek. Od ponad 15 lat sprzęt jest wykorzystywany każdego dnia przez specjalistów na całym świecie. Od 10 lat prowadzone są nieprzerwanie badania kontrolne nad efektami zabiegów. Zachęcamy do zapoznania się z wieloma artykułami, które można znaleźć na stronie internetowej Ellipse – www.ellipse.com.