Szyja

499zł 30min
Rezerwuj

JAK DZIAŁA ELLIPSE ?

Krótkie i bezpieczne impulsy światła są kierowane bezpośrednio               na powierzchnię skóry. Może to być intensywnie pulsujące światło (technologia I2PL opracowana przez Ellipse) lub impulsy laserowe            w zależności od tego, jakie schorzenie poddawane jest zabiegowi.       System filtruje światło, aby zapewnić, że wykorzystywane długości        fal są absorbowane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych. Światło zamieniane jest w ciepło, które niszczy proteiny w ścianie naczyń, powodując ich stopniowe zanikanie po zabiegu. Aby zapewnić optymalne przenoszenie światła, przed zabiegiem na powierzchnię      skóry nakłada się cienką warstwę żelu (przypominającego żel        stosowany podczas badań USG).

KTÓRE NACZYNIA MOGĄ BYĆ PODDAWANE ZABIEGOM?

Istnieje możliwość leczenia wielu różnego rodzaju problemów.         Zabiegi są bardzo skuteczne u pacjentów z jasną karnacją i bez opalenizny w trakcie przeprowadzania zabiegu. Jeśli skóra jest mniej opalona, kontrast pomiędzy naczyniami krwionośnymi                 a kolorem pozostałej powierzchni skóry jest większy, co z kolei ułatwia przeprowadzanie zabiegu. Niemniej specjaliści Ellipse opracowali fabryczne ustawienia dla różnych typów skóry, które pozwalają na wykorzystanie odpowiedniej ilości energii                     dla konkretnej karnacji.
Czy masz trądzik różowaty? A może czujesz się zażenowana czerwonymi naczynkami na swojej skórze?
Zdjęcia zawarte w niniejsze ulotce przedstawiają przykładowe efekty, jakie można osiągnąć.
Jak długo trwa zabieg Ellipse? Często jeden impuls światła może być skierowany na kilka naczyń krwionośnych. Czas zabiegu         zależy od wielkości obszaru występowania problemów oraz od liczby naczyń krwionośnych. Jedna sesja zazwyczaj trwa 15-20 minut.

CZY KONIECZE SĄ SPECJALNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI PRZED I PO ZABIEGU?

Należy unikać opalania się (na słońcu, w solarium lub stosowania środków samoopalających) przed oraz po okresie zabiegowym.    W przeciwnym razie opalona skóra absorbuje więcej światła, a to z kolei sprawia, że zabieg jest mniej skuteczny i bardziej bolesny. Zaleca się także unikanie palenia na cztery godziny przed zabiegiem. Ogólnie żadna specjalna pielęgnacja nie jest konieczna             po zabiegu, jednak osoby z wrażliwą skórę mogą stosować na skórze zimny kompres (kawałek tkaniny zwilżonej zimną wodą) natychmiast po zabiegu lub korzystać ze specjalnej maści przepisanej przez lekarza. Po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry        na oddziaływanie promieni słonecznych przez 30 dni, nawet jeśli nie ma żadnych objawów zapalenia na obszarze poddawanym zabiegowi. Korzystaj z ochrony przeciwsłonecznej (co najmniej SPF 30), jeśli unikanie słońca nie jest możliwe.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Żadne środki znieczulające nie są wymagane, a dla większość pacjentów jeden błysk światła przypomina pstryknięcie                          z „gumki-recepturki”, po którym występują odczucia podobne do delikatnego ciepła po dniu spędzonym na plaży.

CZY ZABIEGI ELLIPSE SĄ NAPRAWDĘ BEZPIECZNE I SKUTECZNE?

Badania kliniczne dokumentujące bezpieczeństwo i skuteczność sprzętu Ellipse zostały przeprowadzone przez czołowych lekarzy przed wprowadzeniem produktu na rynek, a wyniki tych badań opublikowano w szanowanych dziennikach medycznych.          Zachęcamy do zapoznania się z tymi artykułami, które można znaleźć na stronie internetowej Ellipse – www.ellipse.org.pl.