• Zadzwoń do nas: +48 516 333 242
  • Jagiellońska 2, 05-120 Legionowo

Depilacja laserowa

Ellipse wykorzystuje krótkie i bezpieczne impulsy światła – technologia SWT ( Technologia Selektywnego Pasma) opracowana przez Ellipse, często określana mianem lasera, w celu błyskawicznego usunięcia niechcianego owłosienia ze wszystkich obszarów ciała. Efekty utrzymują się przez wiele lat.

Jak działa zabieg Ellipse?

Przed zabiegiem na skórę nakładana jest cienka warstwa żelu (przypominającego żel stosowany podczas badań USG, ale gęstszy i stabilniejszy termicznie), aby optycznie wyrównać powierzchnię zapewniając przez to dotarcie do skóry maksymalnej ilości światła. Potencjalnie niebezpieczne długości fal oraz długości nie efektywne dla naszego zabiegu są eliminowane za pomocą opatentowanego systemu Dual Mode Filtering. Pozostałe światło jest absorbowane przez pigment (melaninę) we włosach. Melanina zamienia światło w ciepło, które przenoszone jest w dół włosa i podgrzewa macierz włosową, przeciwdziałając wzrostowi włosa w przyszłości

Czy wszystkie włosy można poddawać zabiegowi?

Zabieg opiera się na absorpcji światła przez pigment zawarty we włosach (melaninę), więc jest najbardziej wydajny w przypadku ciemnych włosów. Im jaśniejsza jest skóra, tym większy kontrast między nią i włosem, co ułatwia zabieg. Ellipse umożliwia przeprowadzanie zabiegów na włosach w każdym kolorze, zaprogramowane ustawienia dla różnych rodzajów skóry i włosów pozwalają spełnić wszystkie potrzeby klientów.

Jak długo trwa zabieg Ellipse?

Za pomocą jednego impulsu świetlnego można objąć zabiegiem dużą liczbę włosów. Zabieg depilacji górnej wargi trwa około 5 minut, podczas gdy usunięcie owłosienia z pleców lub obydwu nóg zajmuje 20-30 minut (urządzeniem Ellipse Nordlys tylko 10 minut).

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Każdy włos ma swój cykl rozwoju: rośnie przez pewien czas, wypada, następuje okres odpoczynku, po którym włos zaczyna wzrastać od nowa pomiędzy poszczególnymi sesjami wynoszącymi od 1 do 3 miesięcy, w zależności od obszaru ciała (czyli od cyklu wzrostu włosa na danym obszarze).

Czy konieczne są specjalne środki ostrożności przed i po zabiegu?

Przez cztery tygodnie przed zabiegiem nie wolno usuwać włosków pęsetą, depilować ich woskiem lub stosować kremów depilujących. Dzięki temu największa możliwa liczba mieszków włosowych będzie zawierać włosy, które zostaną zniszczone za pomocą światła. Należy także unikać opalania się (na słońcu, w solarium lub stosowania środków samoopalających) przed oraz po okresie zabiegowym. W przeciwnym razie to opalona skóra, a nie włos, absorbuje światło. Zaleca się także stosowanie filtra przeciwsłonecznego (SPF co najmniej 30) przez okres czterech tygodni po zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Tolerancja na ból jest cechą indywidualną każdego człowieka, jednak żadne środki znieczulające nie są wymagane podczas zabiegu, a większość osób opisuje zabieg jako praktycznie bezbolesny, przypominający pstryknięcie z „gumki recepturki”.

Czy zabiegi Ellipse są naprawdę bezpieczne i skuteczne?

Badania kliniczne dokumentujące bezpieczeństwo i skuteczność sprzętu Ellipse zostały przeprowadzone przez czołowych lekarzy przed wprowadzeniem produktu na rynek. Od ponad 15 lat sprzęt jest wykorzystywany każdego dnia przez specjalistów na całym świecie. Od 10 lat prowadzone są nieprzerwanie badania kontrolne nad efektami zabiegów. Zachęcamy do zapoznania się z wieloma artykułami, które można znaleźć na stronie internetowej Ellipse – www.ellipse.com