• Zadzwoń do nas: +48 516 333 242
  • Jagiellońska 2, 05-120 Legionowo

Usuwanie przebarwień / zmian barwnikowych

Większość ludzi pragnie zachować młody i zdrowy wygląd skóry na lata.

Nie jest to proste, ponieważ nasza skóra starzeje się pod wypływem promieni słonecznych i zmniejszonej produkcji kolagenu.Zabiegi na skórze zniszczonej przez słonće opracowane przez Ellips pomagają w zachowaniu młodszego i świeższego wyglądu na dłuzej.

Jak działa zabieg Ellipse?

Zabiegi na skórze zniszczonej przez słonce sprawiają, że skóra staje się bardziej gładka , wszelkie plany starcze zostją usunięte , a nierówna pigmentacja i rozlane rumienie zliwidowane. Struktura skóra ulega poprawie, a wiele kobiet twierdzi,że nakładanie makijażu jest dużo łatwiejsze po zabiegu . Zabiegi na twarzy są najbardziej popularne, ale istnieje możliwość poddawania zabiegom wszystkich obszarów ciała.W tym celu krótkie i bezpieczne impulsy światła są kierowane w stronę powierzchni skóry.System filtruje światło aby zapewnić,że wykorzystywane długości fal są absorbowane przez hemoglobinę w naczyniach krwionośnych oraz przez melaninę w plamach starczych. Podczas poddawania zabiegowi komórek zawierających duże ilości melaniny lub hemoglobiny, docelowe naczynie ulega podgrzaniu i zniszczeniu w czasie zaledwie kilku tysięcznych sekundy.

Czy mogę poddać sie temu zabiegowi ?

Zabiegi są bardzo skuteczne u pacjentów z jasną karnacją i bez opalenizny w trakcie przeprowadzenia zabiegu. Jeśli skóra jest mniej opalona, kontrast pomiędzy plamami starczymi a przebarwieniami.Niemniej specjaliści Ellipse opracowali fabrycznie ustawienia dla różnych typów skóry, które pozwalają na wykorzystanie odpowiedniej ilości energii dla konkretnej karnacji.

Jak długo trwa zabieg ?

Pełen zabieg na twarzy zajmuje mniej niż 20 minut.Poprawę zazwyczaj widać już po 1 zabiegu, jednak do osiągnięcia pełnego efektu zaleca się przeprowadzenia 3 sesji zabiegowych.

Czy zabieg jest bolesny?

Żadne środki znieczulające nie są wymagane, a wiekszość pacjentów opisuje zabieg jako praktycznie bezbolesny, przypominający pstryknięcie z ”gumki recepturki”,po którym występują odczucia podobne do delikatnego ciepła po dniu spędzonym na plaży.

Czy  konieczne są specjalne środki ostrożności przed i po zabiegu ?

Światło wykorzystywane podczas zabiegu jest w pełni bezpieczne, niemniej należy unikać opalania się przed  oraz po okresie zabiegowym. W przeciwnym razie opalona skóra absorbuje więcej światła, a to z kolei sprawia,że zabieg jest mniej skuteczny i bardziej bolesny. Ogólnie żadna specjalna pięlegnacja nie jest konieczna po zabiegu, jednak osoby z wrażliwą skórę mogą stosować na twarzy zimny kompres natychmiast po zabiegu lub korzystać ze specjalnej maści przepisanej przez lekarza.Po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na oddziaływanie promieni słonecznych przez 30 dni nawet jeśli nie ma żadnych objawów.Korzystaj z ochrony przeciwsłonecznej .

Czego mogę się spodziewać?

Przez kilka dni po zabiegu skóra może sprawiać wrażenie lekko przybrudzonej. Jednak po tym czasie skóra będzie wyraźniej gładsza i świeższa w wyglądzie.Aby zachować młodzieńczy wygląd, zaleca się przeprowadzanie 1-2 zabiegów podtrzymujących w przeciągu roku.

Czy zabiegi Ellipse są naprawdę bezpieczne i skuteczne?

Badania kliniczne dokumentujące bezpieczeństwo i skuteczność sprzętu Ellipse zostały przeprowadzone przez czołowych lekarzy przed wprowadzeniem produktu na rynek, a wyniki tych  badań opublikowano w szanowanych dziennikach medycznych.