Rośliny i surowce pochodzenia naturalnego odgrywały istotne znaczenie już od czasów starożytnych. Wtedy to znane były właściwości lecznicze roślin, np. stosowane na rany przyspieszały gojenie lub łagodziły podrażnienia.

Od dawien dawna surowce naturalne są obecne w preparatach kosmetycznych. Jednak rozwój technologii przyczynił się do wprowadzania do produktów kosmetycznych substancji syntetycznych. W ostatnich dekadach nastąpił gwałtowny powrót do natury zauważany w wielu gałęziach przemysłu, także kosmetycznego.

Surowce stosowane w kosmetykach naturalnych to surowce pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub mineralnego. Surowce naturalne są bezpieczne dla środowiska (łatwo biodegradowalne). Pierwotnie do kosmetyków naturalnych wprowadzane były substancje aktywne głównie pochodzenia naturalnego, np. bisabolol. Obecnie stosowane są surowce pochodzenia naturalnego we wszystkich formach fizykochemicznych preparatów. Pełnią nie tylko funkcje aktywne, ale również są niezbędne do wytworzenia odpowiedniej formy fizykochemicznej kosmetyku.

W naszym salonie pracujemy na kosmetykach firmy PEVONIA jest to renomowana marka kosmetyków naturalnych. Będąc kompletną, profesjonalną linią kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała oraz kosmetyków Spa, Pevonia łączy tylko najlepsze składniki z odżywczymi ekstraktami morskimi i roślinnymi oraz olejkami eterycznymi, aby efektywnie nawilżać i regenerować skórę. Wszystkie możliwe alergeny, irytanty i fotoirytanty zostały bardzo dokładnie wyeliminowane. Pevonia nie zawiera żadnych sztucznych barwników, dodatków zapachowych, olejów mineralnych ani lanoliny, a także alkoholu.

Oto przykłady surowców użytych w kosmetykach Pevonia:

 • Olejek z Krokosza: rewitalizuje i nawilża
 • Ekstrakt z pestek gruszki: odżywia, opóźnia efekty starzenia
 • Mleczko pszczele: zwalcza efekty starzenia
 • Skwalan: źródło witamin
 • Aloes: nawilża, emolient
 • Kwas hialuronowy: zatrzymuje wilgoć w naskórku
 • Palmitynian retinylu (witamina A): nawilża, regeneruje, łagodzi
 • Olejek mandarynkowy: rozjaśnia cerę
 • Azulen; łagodzi, uspokaja
 • Tokoferol (witamina E): odżywia i regeneruje, zapobiega suchości
 • Kolagen
 • Masło Shea: odżywia, regeneruje, chroni
 • Olej z orzecha laskowego: odżywia, opóźnia proces starzenia
 • Olejek Jaśminowy: odmładza, nawilża
 • Olejek Ylangowy: rewitalizuje, zapobiega starzeniu

Powszechnie uważa się, że kosmetyki naturalne są bezpieczniejsze, a także zdrowsze od kosmetyków konwencjonalnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wszystkie kosmetyki podlegają takiej samej ocenie bezpieczeństwa. Ponadto ocena bezpieczeństwa kosmetyków naturalnych jest trudniejsza do przeprowadzenia. Związane jest to ze stosowaniem surowców głownie pochodzenia naturalnego np. wyciagów czy ekstraktów, które trudno jest wystandaryzować i oczyścić. Mieszaniny takie są wieloskładnikowe, przez co rośnie ryzyko podrażnień i alergii związane ze stosowaniem kosmetyków naturalnych. Łatwiej jest określić bezpieczeństwo pojedynczego składnika niż mieszaniny składników, dlatego formuły Pevonia są dogłębnie analizowane w poszukiwaniu składników, które mogłyby powodować podrażnienia, fotoalergie, bądź byłyby potencjalnie toksyczne.

Kiedy już wszystkie te niszczące czynniki zostały precyzyjnie i dokładnie wyeliminowane, powstała linia produktów Pevonia bogata w najlepsze składniki, jakie dają do dyspozycji ziemia i oceany. Aby zapewnić jakość i efektywność produktów, składniki te były testowane na ochotnikach poddanym badaniom. Uzyskane w ten sposób wyniki i dane statystyczne zostały udokumentowane w celu zagwarantowania rezultatów.

Za marką Pevonia stoją solidne, udowodnione fakty i analizy statystyczne – wszelkie domysły wyeliminowano. Przyjazne dla środowiska produkty Pevonia pozostają w synergistycznym połączeniu z naturą. Pevonia jest wrażliwa na sprawy środowiska naturalnego, produkty są w pełni przetwarzalne i nie testowane na zwierzętach.

Kosmetolog, Agata Plowiecki

Przewiń do góry