Makijaż permanentny oczu nie jedno ma oblicze, decydując się na jego wykonanie, możesz wybierać z wielu wariantów kresek.

Ty wybierasz czy chcesz grubszą kreskę, która mocno podkreśli twoje oczy czy delikatną subtelną mająca za zadanie zagęścić linie rzęs, aby optycznie otworzyć oko czy też cieniowaną, wersję bardziej dekoracyjną. Doświadczona linergistka z pewnością pomoże Ci w dokonaniu wyboru i idealnie dobierze kreskę współgrającą z twoją urodą i rysami twarzy, pamiętajcie makijaż permanentny ma na celu podkreślić i uwydatnić Naszą urodę a nie oszpecić, dlatego warto wziąć do serca wszelkie uwagi linergistki, która chce dla Nas jak najlepiej.

Rodzaje kresek w makijażu permanentnym

Kreski w makijażu permanentnym możemy wykonać na górnej powiece i na dolnej, jeśli chodzi o górną powiekę wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje kresek:

  • dekoracyjna typu liner – to nic innego jak Nasza ulubiona kreska eyeliner, tutaj możemy dobrać grubość kreski w zależności od Waszych oczekiwań, oczywiście pamiętając, że makijaż permanentny ma podkreślić urodę a nie przerysować ją.
  • dekoracyjna cieniowana – to kreska typu eyeliner, rozcieniowana w zewnętrznych kącikach oczu, daje to Nam efekt mocnego podkreślenia i tzw. Kociego Oka.
  • zagęszczająca górną linię rzęs – to opcja dla osób, które chcą w bardzo delikatny sposób podkreślić oko, ta kreska ma za zadanie optycznie i wizualnie zagęścić Nam rzęsy także efekt jest bardzo subtelny.

Zalety makijażu permanentnego oczu:

TRWAŁOŚĆ – profesjonalny makijaż permanentny oczu utrzymuje się nawet do kilkunastu miesięcy, po tym czasie zaczyna blednąć i możemy wykonać dopigmentowanie.

WYGODA – idealne kreski bez konieczności wcześniejszego wstawania czy też poprawiania w ciągu dnia ,o każdej porze będą wyglądać zjawiskowo a Nam zaoszczędzi to kilku cennych minut.

NATURALNOŚĆ – kreski na powiekach wykonane przez doświadczoną linergistkę są dopasowane do typu urody, tego jak się na co dzień malujemy, dlatego dają Nam efekt naturalnego makijażu.

Niewątpliwie makijaż permanentny oczu jest ze wszystkich makijaży najtrudniejszy i wymaga idealnej precyzji oraz ogromnego doświadczenia, bark tych dwóch cech może powodować niepożądany efekt (za grube kreski, asymetria). Skóra na powiece jest bardzo delikatna a naczynia krwionośne często są dość płytko wystarczy chwila nieuwagi, tymczasowy brak skupienia czy też brak doświadczenia u linergistki, która może wprowadzić igłę z barwnikiem zbyt głęboko, co może doprowadzić do pęknięcia naczynia i rozlania się w nim barwnika. Ważne jest, żeby oddać swe piękno w odpowiednie ręce.

PRECYZJA I PROFESJONALIZM dwa najważniejsze czynniki w idealnym makijażu permanentnym oczu.

Linergistka, Sabrina Szczepaniak

Przewiń do góry