Toksyna botulinowa
Wykorzystanie silnie działającej, naturalnej toksyny powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Toksyna działa poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, czyli blokuje tzw. synapsy nerwowo – mięśniowe.
Znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, likwidując zmarszczki mimiczne czy nadpotliwość. Podczas zabiegów stosuje się bardzo małe stężenia toksyny, które nie mają wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą w której podano zastrzyk.
Opis zabiegu
Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego. Ze względu na komfort pacjenta czasami stosuje się znieczulenie kremem. Zabieg trwa krótko. W zależności od liczby leczonych miejsc (punkty iniekcji) zajmuje to około 15 – 20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.
W zależności od użytego preparatu efekt działania utrzymuje przez ok. 4 – 6 miesięcy. Zabieg wówczas należy powtórzyć najlepiej co 6 – 8 miesięcy.
Kwas hialuronowy
W wyniku procesu starzenia się dochodzi do zmniejszenia się poziomu kwasu hialuronowego, osłabienia włókien kolagenowych i zaniku tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy.
Skutki tego już po 30 r.ż pacjenci zauważają w postaci pojawiających się bruzd, zmarszczek czy nieostrej linii żuchwy.
Opis zabiegu
Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego polega na podskórnym wypełnieniu ubytków, idealnie niwelując wspomniane defekty, dając efekt natychmiastowego odmłodzenia twarzy o kilka lat. Kwas hialuronowy nie tylko modeluje kształt twarzy, ale również rewitalizuje skórę.
Celem leczenia jest przywrócenie prawidłowego owalu twarzy pacjenta tak, aby efekty były naturalne i zadowalające.
Pracujemy na preparatach: Restylane, Stylage.
NAJCZĘŚCIEJ WYKONYWANE ZABIEGI:
- uzupełnianie bruzd nosowo-wargowych,
- opadający kącik ust,
- modelowanie policzków,
- korekcja doliny łez,
- powiększenie i modelowanie ust
Mezoterapia igłowa
polega na bezpośrednim wprowadzeniu do skóry preparatu zawierającego substancje odżywcze, regenerujące albo lecznicze.
W zależności od problemu mogą to być witaminy, kwasy organiczne, wyciągi roślinne, kofeina, oligoelementy, kwas hialuronowy, czy związki z grupy glikozaminoglukanów.
Mezoterapia wykonywana jest zarówno do profilaktyki, jak i leczenia niektórych zmian skórnych czy zmniejszenia skutków upływającego czasu, niweluje drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie i spłyca blizny potrądzikowe.
Jest wskazaniem dla skóry zwiotczałej, odwodnionej, pozbawionej blasku.
Opis zabiegu
Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują: okolice oczu, twarz, szyja, dekolt. Zabiegi nawilżają bądź przywracają napięcie, w zależności od zastosowanego preparatu.
Przed zabiegiem mezoterapii przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu.
Dla zadowalających efektów należy wykonać serie od 3-6 zabiegów, w odstępie czasowym 2-4 tygodni. Dla utrzymania rezultatów serie zabiegów należy wykonać raz do roku.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu kremem z lidokainą.
Nici liftingujące
SŁUŻĄ DO WYKONYWANIA ZABIEGÓW REWITALIZACJI, KONTUROWANIA, WYGŁADZANIA ZMARSZCZEK, ORAZ BEZOPERACYJNEGO LIFTINGU TWARZY I CIAŁA.
Wprowadzone nici tworzą podskórny szkielet, mocując tkanki na właściwym miejscu. Efekt pogłębia się po kilku tygodniach, kiedy nić zaczyna rozpuszczać się powodując stopniową biostymulację i biorewitalizację. Skóra odbudowuje się powoli, co gwarantuje młody i naturalny wygląd- rezultatem zabiegu jest nie tylko uniesienie tkanek, ale także poprawa kondycji skóry -ujędrnienie i pogrubienie. Główne wskazania do zabiegu to utrata jędrności, wiotka skóra.
Opis zabiegu
Skóra przed zabiegiem smarowana jest powierzchniowo specjalnym kremem znieczulającym. Następnie wykonywane są w skórze niewielkie nakłucia, po których następuje wprowadzane nici.
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i miejscowo opuchnięta. Mogą pojawić się również siniaki i niewielkie krwiaczki w miejscach wprowadzenia nici. Okolice przebiegu nici mają prawo być tkliwe nawet do ok. 2 tygodni. W tym okresie pacjent może odczuwać nierówności i asymetrie, jest to zjawisko naturalne, ustępujące po ok. 21 dniach. Należy w tym czasie ściśle stosować się do zaleceń tzn. spać na wznak, ograniczyć mimikę, zrezygnować ze sportu, nie masować miejsca zabiegu. Przez ok. miesiąc zabronione jest intensywne uprawianie sportu oraz wymagana wysoka ochrona UV.
PRZECIWWSKAZANIA:
- Ciąża, karmienie piersią (ze względu na niewykonywanie badań u kobiet ciężarnych i karmiących)
- Niektóre choroby neurologiczne (zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego)
- Uczulenie na albuminę ludzką
- Antybiotykoterapia (należy skonsultować rodzaj przyjmowanego antybiotyku)
- Zaburzenia krzepnięcia krwi
- Nadwrażliwość na składniki preparatu
- Stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryny) – należy odstawić przyjmowanie 2 – 3 dni przed zabiegiem
- Stany zapalne w okolicy zabiegowej