
Mezoterapia polega na bezpośrednim wprowadzeniu do skóry preparatu zawierającego substancje odżywcze, regenerujące albo lecznicze.
W zależności od problemu mogą to być witaminy, kwasy organiczne, wyciągi roślinne, kofeina, oligoelementy, kwas hialuronowy, czy związki z grupy glikozaminoglukanów.
Mezoterapia wykonywana jest zarówno do profilaktyki, jak i leczenia niektórych zmian skórnych czy zmniejszenia skutków upływającego czasu. Mezoterapia niweluje drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie; trądzik i blizny potrądzikowe.
Jest wskazaniem dla skóry zwiotczałej, odwodnionej, cellulitu; rozstępów; zapobiega wypadaniu włosów.
Opis zabiegu
Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne.
Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują: okolice oczu, twarz, szyja, dekolt. Zabiegi nawilżają bądź przywracają napięcie, w zależności od zastosowanego preparatu.
Mezoterapia wskazana jest w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.
Przed zabiegiem mezoterapii przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu.
Dla zadowalających efektów należy wykonać serie od 3-6 zabiegów, w odstępie czasowym 2-4 tygodni. Dla utrzymania rezultatów serie zabiegów należy wykonać raz do roku.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu kremem z lidokainą.
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania: działanie substancji wstrzykiwanych w skórę oraz efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.
NA CZYM POLEGA ZABIEG?
Zabieg mezoterapii polega na gęstym (co ok. 1 cm) śródskórnym podawaniu małych dawek substancji odżywczych w wybrane okolice. Tworzą się przy tym grudki, które znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu…
Mezoterapię igłową stosuje się na powiekach, twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk oraz wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność.
Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą. Nie powoduje nadwrażliwości na słońce i może być stosowany przez cały rok. Mezoterapia może być wykonywana przy każdym typie skóry, również wtedy, gdy skóra jest bardzo cienka i delikatna.
PREPARATY
- Okolica oczu:
- RRS HA EYES
- EYE BAG SOLUTION
- Twarz, szyja, dekolt
- przywrócenie napięcia
- SKIN-R
- STRETCHCARE
- nawilżenie, odżywienie
- NEAUVIA HYDRO DELUXE
- FILORGA NCTF
- AQUASHINE
- SKIN-OX
- terapia kolagenowa
- NITHYA
- redermalizacja
- XELA REDERM 1.1%
- XELA REDERM 1.8%
- przywrócenie napięcia
EFEKTY POZABIEGOWE
- Bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry.
- Uzupełnienie niedoborów witamin oraz minerałów.
- Wspomagane jest mikrokrążenie.
- Zwiększa się napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się.
- Poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.
- Redukcja istniejących zmarszczek oraz zasinień pod oczami.
- Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.
PRZECIWWSKAZANIA
- Ciąża i okres karmienia piersią.
- Cukrzyca.
- Choroby nowotworowe.
- Choroby autoimmunologiczne.
- Opryszczka i inne infekcje skóry.
- Nie zaleca się wykonywania zabiegu w trakcie miesiączki.