Mezoterapia polega na bezpośrednim wprowadzeniu do skóry preparatu zawierającego substancje odżywcze, regenerujące albo lecznicze.

W zależności od problemu mogą to być witaminy, kwasy organiczne, wyciągi roślinne, kofeina, oligoelementy, kwas hialuronowy, czy związki z grupy glikozaminoglukanów.

Mezoterapia wykonywana jest zarówno do profilaktyki, jak i leczenia niektórych zmian skórnych czy zmniejszenia skutków upływającego czasu. Mezoterapia niweluje drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie; trądzik i blizny potrądzikowe.
Jest wskazaniem dla skóry zwiotczałej, odwodnionej, cellulitu; rozstępów; zapobiega wypadaniu włosów.

Opis zabiegu

Mezoterapia igłowa (lub inaczej: iniekcyjna) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne.

Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i igły. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do miejsc, które tego potrzebują: okolice oczu, twarz, szyja, dekolt. Zabiegi nawilżają bądź przywracają napięcie, w zależności od zastosowanego preparatu.

Mezoterapia wskazana jest w szczególności wtedy, gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności i napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także doskonale w przypadku uszkodzeń posłonecznych, przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Przed zabiegiem mezoterapii przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu.
Dla zadowalających efektów należy wykonać serie od 3-6 zabiegów, w odstępie czasowym 2-4 tygodni. Dla utrzymania rezultatów serie zabiegów należy wykonać raz do roku.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu kremem z lidokainą.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania: działanie substancji wstrzykiwanych w skórę oraz efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

Mezoterapię iniekcyjną, jako metodę podawania substancji leczniczych, stosuje się także w likwidacji lokalnego namiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu, rozstępów, przebarwień oraz w stymulacji wzrostu włosów.

Masz pytania? Chcesz znać cenę zabiegu?

Jakie zabiegi Cię interesują?

makijaż permanentny Legionowo

Makijaż permanentny

Makijaż stały, stosowany głównie w okolicach brwi, oczu i ust.

medycyna estetyczna Legionowo

Medycyna estetyczna

Botox, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa…

laseroterapia Legionowo

Laseroterapia

Zabiegi na zmiany naczyniowe, barwnikowe, usuwanie owłosienia.

kosmetologia

Kosmetologia

Kosmetyka biała, preparaty Pevonia, radiofale, zabiegi tlenowe Seyo.

modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki

Wysoce skuteczne i nieinwazyjne modelowanie ciała Eximia.

zabiegi uzupełniające: stylizacja rzęs

Zabiegi uzupełniające

Stylizacja rzęs i paznokci. Henna i regulacja brwi.

Przewiń do góry