Niedoskonałości skóry w postaci blizn, zmarszczek czy rozstępów mogą pojawić się zarówno u młodszych, jak i u starszych osób. Usuwanie ich laserem frakcyjnym to jedna z najlepszych metod dostępnych w medycynie estetycznej.
Efektywna ingerencja w strukturę skóry pozwala na wytworzenie się naturalnych uszkodzeń, dzięki czemu stare komórki zostają zastąpione przez nowe, młodsze i elastyczniejsze.
Jak działa laser frakcyjny?
Urządzenie emituje wiązkę światła przenikającą przez skórę i pochłanianą przez wodę, która podgrzewa się i zaczyna odparowywać. Powoduje to powstawanie mikrouszkodzeń komórek, a skóra zostaje w ten sposób pobudzona do regeneracji. Laser działa punktowo i w taki też sposób podgrzewa tkanki. Szok cieplny stymuluje skórę do naturalnej odnowy. Następnie rozpoczyna się proces regeneracyjny: powstają nowe, młode komórki, zdrowa tkanka zastępuje chorą, zwiększona zostaje produkcja kolagenu, a uszkodzone miejsca zaczynają się goić. W ten sposób blizna zostaje zastąpiona przez gojące się tkanki, które w fazie końcowej procesu regeneracji będą dużo jaśniejsze.
Działanie lasera wiąże się również z podniesieniem elastyczności skóry, która staje się lepiej nawilżona i bardziej napięta. Taka regeneracja ma pozytywny wpływ również na oznaki starzenia i skutecznie je spowalnia.
Efekty są widoczne zazwyczaj po kilku tygodniach, gdy skóra się zagoi. Stymulacja syntezy włókien kolagenowych przebiega najefektywniej, jeśli zabieg powtarzany jest kilka razy w odpowiednich odstępach czasowych. Laser frakcyjny można stosować zarówno na małe blizny, jak i na te zajmujące znacznie większe obszary ciała.
Najważniejsze informacje: