Dzięki pudrowej stylizacji brwi możesz uzyskać naturalny bądź bardziej wyrazisty efekt koloryzacji przy jednoczesnym wykorzystaniu właściwości odżywczych płynących z naturalnych składników.

Przed przystąpieniem do zabiegu z wykorzystaniem henny pudrowej odbywa się konsultacja ze stylistką brwi. Kosmetolog ocenia stan w jakim są włoski oraz ich kondycję, proponuje kolor henny i kształt brwi dobrany do danego typu urody oraz słucha oczekiwań klientki (wspólnie dobierany jest idealny odcień farbki).

Jak przebiega zabieg?

  • Na początku odtłuszczamy skórę oraz włosy produktem myjącym (szampon dedykowany brwiom).
  • Następnie nakładany jest primer, preparat który ma za zadanie otworzenie łuski włosa do lepszej absorpcji henny i preparatów odżywczych. Stylistka obrysowuje idealny kształt brwi białą pastą, kierując się wzrostem i ułożeniem naturalnego włosa.
  • Kolejnym krokiem jest nałożenie henny i zapigmentowanie włosków na 30 minut.
  • Po upływie tego czasu zmywany jest produkt oraz nakładana odżywka oraz lotion zamykający łuskę włosa. Dzięki temu schematowi brwi są w dobrej kondycji, lśniące, mocno zregenerowane. Jest to zasługą produktów pochodzenia naturalnego. Pracujemy wyłącznie na produktach certyfikowanych, najwyższej jakości – Mayamy Brow Henna.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Trwałość henny pudrowej zależna jest od wielu czynników. Na skórze efektu możemy spodziewać się od 4-10 dni w zależności od rodzaju cery. Skóra tłusta niestety gorzej przyswaja oraz trzyma pigmentację, dlatego na tego typu cerze efekt utrzyma się najkrócej. Cera skłonna do przesuszania mocniej chłonie pigment, trzyma go w sobie dając nam efekt na dłużej. Największym atutem naszej henny jest trwałość na włoskach od 1-1,5 miesiąca. Warto mieć na uwadze, że efekt również jest zależny od tego czy klientka przestrzega zasad pielęgnacji w domu. Przez pierwsze 48h nie należy poddawać brwi kontaktowi z wodą. Używając produktów takich jak peelingi, kremy, olejki należy unikać tarcia okolicy brwi.

Dlaczego warto wybrać ten rodzaj stylizacji?

Jest to innowacyjna metoda, mająca na celu zarówno pielęgnację jak i upiększenie naszych brwi przez dobranie idealnego odcienia farby koloryzującej. Brwi nawet po jednym zabiegu są w zauważalnie lepszej kondycji, już po kilku zabiegach często udaje nam się odbudować ubytki we włosach, pogrubić ich kształt. Minerały zawarte w wodzie z jaką rozrabiamy naturalną hennę mają zbawienny wpływ na strukturę naszych włosków. Zabieg również może posłużyć jako alternatywa dla osób myślących o wykonaniu makijażu permanentnego, ale nie mogących go wykonać na przykład przez problemy zdrowotne. Efekt jaki osiągamy po takiej stylizacji może odwzorować brwi permanentne, ponieważ odbijając hennę na skórze między włosami pojawia się cień. Jesteśmy też w stanie nadbudować ewentualne braki m.in. lekko wyprofilować łuki, wyciągnąć delikatnie końce brwi jeśli jest taka konieczność a nie mamy wystarczającej ilości włosków w tych miejscach. Brwi są ważnym elementem w oprawie naszego oka oraz wyglądu całej twarzy. Warto zobaczyć siebie oczami profesjonalisty i zaufać osobie kompetentnej. Często wyrywając włoski samodzielnie w domu, nie zdajemy sobie sprawy, że robimy to w sposób niewłaściwy. Odbudowa źle regulowanych i stylizowanych brwi trwa długo i trzeba bez wątpienia uzbroić się w cierpliwość. Efekt przejściowy jakim jest zapuszczanie brwi może być uciążliwy. Pamiętajmy o tym i wybierajmy wykwalifikowane osoby, które pogłębiają swoją wiedzę na licznych szkoleniach.

Kosmetolog, Aneta Oset

Przewiń do góry