Zastanawiasz się nad depilacją laserową, ale z każdej strony docierają sprzeczne informacje na jej temat. Chciałabyś spróbować, ale w Twojej głowie pojawia się milion pytań i obaw? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące depilacji laserowej.
Zabieg trwa zazwyczaj od 10 do 50 minut, w zależności od partii ciała, którą poddajemy zabiegowi. Pigment zawarty we włosach (melanina) absorbuje światło lasera. Melanina zmienia światło w ciepło, które podgrzewa macierz, przeciwdziałając wzrostowi włosa w przyszłości. Kosmetolog przykłada urządzenie do skóry punkt po punkcie.
Na pewno słyszałaś różne opinie. Jedni twierdzą, że boli, inni – że nie. Technologia pozwoliła niemal całkowicie wyeliminować doznania bólowe towarzyszące depilacji. Oczywiście wiele zależy od progu bólu Pacjenta i jego indywidualnych odczuć.
Depilacja laserowa, to jedyna metoda, która usuwa owłosienie bezpowrotnie. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta. W przyszłości mogą pojawiać się nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów i wtedy zachodzi konieczność powtórzenia zabiegu (zabieg przypominający po roku, dwóch od zakończenia sesji).
Zabieg depilacji polega na absorpcji światła przez pigment zawarty we włosach (melaninę), więc jest najbardziej skuteczny w przypadku ciemnych włosów. Im jaśniejsza jest skóra, a ciemniejsze włosy tym większy kontrast między nią i włosem, co ułatwia zabieg. Laser diodowy Light Sheer Quatro umożliwia przeprowadzanie zabiegów na włosach różnego rodzaju i koloru.
Liczba zabiegów to zawsze kwestia indywidualna, zależna od struktury włosa – jego grubości i koloru. Każdy włos żyje wg cyklu: wzrost, wypadanie, odpoczynek, wzrost od nowa. Tylko włosy, które są w fazie wzrostu zostają usunięte podczas zabiegu, dlatego konieczne jest powtórzenie czynności co pewien czas, tak aby zabieg został przeprowadzony na wszystkich mieszkach włosowych.
Na długość i czas cykli wzrostu wpływ ma wiele czynników takich jak: obszar ciała, poziomy hormonów, ciąża. Badania kliniczne wskazują, że wystarczy od 6 do 9 zabiegów (z przerwami pomiędzy sesjami zabiegowymi – od 1 do 3 miesięcy). Jest to również zależne od obszaru ciała (czyli od cyklu wzrostu włosa na danym obszarze). Przestrzeganie odpowiednich przerw czasowych między powtórzeniami i regularne zabiegi to podstawa skuteczności depilacji laserowej.
Zabiegi depilacji laserowej mogą być wykonywane przez cały rok pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiednich zaleceń pozabiegowych. Wiązka lasera emituje promieniowanie, które utrzymuje się w skórze przez około 2 tygodnie. W tym czasie nie należy narażać skóry, która była poddana zabiegowi, na dodatkowe promieniowanie, np. słoneczne – grozi to poparzeniami, obrzękami lub przebarwieniami. W okresie letnim zaleca się zabiegi na takie partie ciała jak: bikini, uda czy pachy, ponieważ można je bezpiecznie chronić przed słońcem poprzez zakrycie odzieżą. Najlepszą ochroną w cieplejsze dni jest stosowanie kremów z wysokim filtrem UV, które będą bezpiecznie chronić naszą skórę po wykonaniu zabiegów laserowego usuwania owłosienia.
Świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Zarówno przed, jak i po depilacji należy unikać eksponowania skóry na słońcu, zrezygnować z solarium i samoopalaczy. Świeża opalenizna może wywołać skutki uboczne, np. poparzenie, powstanie przebarwień lub blizn.
Skóra w miejscach planowanej depilacji powinna być czysta. Bezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić „z włosem” skórę w miejscach planowanej depilacji, ale pozostawić kilka włosów, aby można było ocenić ich kolor i grubość. Przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (pęseta,wosk,depilatory mechaniczne) – można je golić maszynką,
Tak jak w przypadku każdego zabiegu z użyciem lasera:
Zastanawiasz się nad depilacją laserową, ale z każdej strony docierają sprzeczne informacje na jej temat. Chciałabyś spróbować, ale w Twojej…
Depilacja laserowa, to jedyna metoda, która usuwa owłosienie bezpowrotnie. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta. W przyszłości mogą pojawiać się nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów i wtedy zachodzi konieczność powtórzenia zabiegu (zabieg przypominający po roku, dwóch od zakończenia sesji).
Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania zadowalającego efektu to zawsze kwestia indywidualna, zależna od struktury włosa – jego grubości i koloru. Każdy włos żyje wg cyklu: wzrost, wypadanie, odpoczynek, wzrost od nowa. Tylko włosy, które są w fazie wzrostu zostają usunięte podczas zabiegu, dlatego konieczne jest powtórzenie czynności co pewien czas, tak aby zabieg został przeprowadzony na wszystkich mieszkach włosowych. Na długość i czas cykli wzrostu wpływ ma wiele czynników takich jak: obszar ciała, poziomy hormonów, ciąża. Badania kliniczne wskazują, że wystarczy od 6 do 9 zabiegów (z przerwami pomiędzy sesjami zabiegowymi – od 1 do 3 miesięcy). Jest to również zależne od obszaru ciała (czyli od cyklu wzrostu włosa na danym obszarze). Przestrzeganie odpowiednich przerw czasowych między powtórzeniami i regularne zabiegi to podstawa skuteczności depilacji laserowej.
Włosy jasne i cienkie są dużo trudniejsze do usunięcia metodą laserową i wymagają większej ilości zabiegów. Wynika to ze sposobu działania systemu laserowego, który oddziałuje na melaninę (barwnik) zawartą we włosie. W przypadku jasnych włosów (blond, rudych i siwych) ich całkowite usunięcie jest bardzo trudne i potrzebna jest większa ilość zabiegów.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, zależy to również jednak od struktury włosa oraz obszaru poddanemu zabiegowi. Jednak już po pierwszej wizycie zauważymy duże zmiany takie jak: wolniejszy wzrost włosa, zmianę jego grubości lub wykruszanie się go.
Na pewno słyszałaś różne opinie. Jedni twierdzą, że boli, inni – że nie. Technologia pozwoliła niemal całkowicie wyeliminować doznania bólowe towarzyszące depilacji. Oczywiście wiele zależy od progu bólu Pacjenta i jego indywidualnych odczuć.