Makijaż permanentny zdobywa coraz więcej zwolenniczek i staje się coraz popularniejszy, szczególnie jeśli chodzi o pigmentację brwi.

Z powodu narastającego zainteresowania powstaje coraz więcej technik, dzięki którym możemy wykonać realistyczny makijaż, a właśnie na naturalnym efekcie zależy Nam coraz najbardziej. Również aparatura przeszła szereg unowocześnień, nowe aparatury są bardziej precyzyjne a pigmenty coraz lepsze to wszystko wpływa na oczekiwany przez Nas efekt naturalności w makijażu permanentnym.

Makijaż permanentny brwi ma obecnie za zadanie w naturalny sposób podkreślać urodę. Często też jest on ratunkiem w niwelowaniu asymetrii twarzy czy braku mocno widocznych łuków brwiowych.

Najpopularniejsze metody pigmentacji brwi

OMBRE BROWS to jedna z najchętniej wybieranych przez Nas technik pigmentacji, jest to niewątpliwie metoda na topie. Dzięki niej uzyskamy bardzo naturalny efekt, polega on na mocnym podkreśleniu podstawy brwi dzięki czemu Nasze spojrzenie nabiera wyrazistości, zaś ku górze pigment jest rozproszony tworząc efekt „puszystych” brwi. Przody zaś pozostają bardzo delikatnie przypruszone, dosłownie tylko muśnięte. Efekt ten uzyskany jest dzięki technice polegającej na wykonaniu na skórze małych kropeczek, które nakładają się na siebie tworząc efekt trójwymiarowy, brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak,by jak najbardziej przypominały Nasze naturalne brwi. Kropeczki tworzą się dzięki odpowiednim ruchom tzw. wymiatanie. Cieniowanie tą metodą różni się od klasycznej pigmentacji, jest bardziej subtelne i delikatne.

Plusy metody Ombre Brows:

  • maksymalnie naturalny efekt
  • odpowiednia dla wszystkich typów skóry
  • odpowiednia dla osób w każdym wieku
  • mocne podkreślenie dolnej linii łuku brwiowego, dzięki czemu uzyskujemy wyraźniejsze spojrzenie zachowując naturalny wygląd

Kolejną metodą godną uwagi i również na topie jest microblading. Ta metoda podobnie jak ombre brows da Nam subtelny i jeszcze bardziej naturalny efekt. MICROBLADING wykonuje się za pomocą specjalnego pena i ostrzy, wprowadzając pigment w naskórek tworząc linię odzwierciedlające naturalne brwi. Ta metoda idealnie „dosztukuje” łuki, zagęści brwi naturalne i nada idealnego kształtu. Jest to najlepsza metoda do korekty kształtu i gęstości brwi.

Plusy metody Microblading:

  • poprawa kształtu brwi
  • rekonstrukcja łuków brwiowych, nadanie nowego kształtu
  • symetryczny kształt brwi
  • wizualne zagęszczenie brwi

Warto jednak pamiętać,że ta technika jest mniej trwała od ombre i ten typ pigmentacji trzeba będzie dopigmentowywać nawet raz,dwa razy w roku zaś metoda ombre wymaga dopigmentowania co 1,5-2 lata czasami nawet rzadziej.

Do najważniejszych korzyści płynących z wykonania zabiegu, jakim jest makijaż permanentny Ombre Brows czy Microblading, należy przede wszystkim poprawa rysów twarzy, redukcja asymetrii oraz nadanie brwiom delikatnego i naturalnego wyglądu. Te wszystkie aspekty powodują, że obydwie te metody cieszą się niezwykłą popularnością i zapewne jeszcze długo tak będzie.

Przewiń do góry